סמינר סתיו

סמינר הסתיו השנתי – פסיכותרפיה פסיכואנליטית לילד.ה ונוער

סמינר הסתיו השנתי בנושא "פסיכותרפיה פסיכואנליטית לילד.ה ולנוער" נערך כל חודש נובמבר ב-"הרי ירושלים" בהשתתפות 160 פסיכולוגים.ות, עובדים.ות סוציאליים.ות ומטפלים.ות. מסורת ארוכת שנים שהחלה ב-1997 לציון פרישתו של ד"ר יחזקאל כהן ז״ל, בהוקרה על 33 שנותיו כמנכ"ל בית הילדים ועל הישגיו המקצועיים הרבים לאורך השנים, כולל פיתוח ויישום תכנית טיפול ייחודית ויעילה עבור ילדות.ים הסובלים.ות מהפרעות רגשיות קשות תחת חסותנו, תכנית שהפכה מודל לחיקוי במתקנים דומים בארץ, באירופה ובארה"ב.

הסמינר בן היומיים הפך למסורת מבוססת ואליו מצפים אנשי/נשות מקצוע רבים שנה אחר שנה. זוהי הזדמנות עבור מטפלים.ות מכל רחבי הארץ להיות חלק מחוויית למידה אינטנסיבית וייחודית. פסיכואנליטיקאים.ות ופסיכותרפיסטים.ות בכירים.ות בישראל מנחים.ות קבוצות לימוד קטנות שנערכות בכל יום – חמישה מפגשים של 90 דקות, על פני תקופה של יומיים. הסמינר מספק למשתתפים.ות חשיפה למגוון עשיר של גישות טיפוליות, בכל סדנה משתתף.ת מציג מקרה קליני שמאתגר אותו, דנים במקרה, מנתחים אותו ומציעים תובנות חדשניות ויצירתיות.

תהליך ההפריה ההדדית המתפתח בכל אחת מהסדנאות הוא לב ליבה של הסמינר הייחודי ש-”הרי ירושלים” מציע. גילוי של תפיסות וגישות מקוריות הן שמושכות בעלי מקצוע לחלוק את החוויות הקליניות האישיות שלהם.ן, להעלות ספקות ושאלות עם עמיתיהם.ן שברוב המקרים לא פגשו קודם לכן. במהלך הסמינר כל משתתף.ת עובר.ת מסדנה אחת לשנייה בכל חמשת המפגשים ובכך כל משתתף.ת נחשף.ת לתובנות האישיות ולמתודולוגיה המקצועית של כל אחד.ת מהפסיכותרפיסטים.ות בעלי המוניטין המנחים.ות את המפגש. הקבוצה הקטנה משרה אווירה מיוחדת שמאפשרת פתיחות ושיתוף, מה שמאפשר למשתתפים.ות ולמנחה להגיע לרמה של עומק ויצירתיות שרק לעיתים רחוקות ניתן להגיע בהדרכה קבוצתית.
סמינר הסתיו ידוע בשמו הטוב בשל הסטנדרטים הגבוהים בארגון ובמקצועיות, וגם בגלל תחושת ההעשרה המקצועית והאינטנסיבית שהמשתתפים.ות לוקחים.ות איתם הביתה. בעבור רבים נחשב הסמינר לגולת הכותרת השנתית של הכשרתם המקצועית.
במהלך הסמינר ניתנת הרצאה בנושא הלקוח מתחום הפסיכותרפיה בילדים.ות ומתבגרים.ות.

למעוניינים/ות להירשם יחד כקבוצה (4 אנשים ומעלה) מטעם מקום העבודה ולקבל הנחה בתשלום, אין לבצע את התשלום כעת. עליכם.ן לפנות במייל למזכירות המרכז עם שמות חברי הקבוצה, לאחר שכולכם מילאתם את טופס הרישום, ולהסדיר את התשלום פרטנית. מייל לרישום כקבוצה: