הטיפול במרחב החיים – אסופת מאמרים

ספר ההדרכה "הטיפול במרחב החיים" הוא אוסף של מאמרים המהווים את ה"קלאסיקה" של תורת הטיפול הפנימייתי, חומר עיוני עשיר העוסק בדרכים להתערבות טיפולית במרחב החיים ובדרכים להפיכת "הפרטים הקטנים של סדר היום" לחוויה מיטיבה של קשר והתפתחות.

במטרה להתגבר על המחסור בספרות תיאורטית בתחום, בית הילדים "הרי ירושלים" ערך ופרסם ספר זה כספר הדרכה בסיסי העוסק בסוגיות היומיום ובקשיים הניצבים בפני המורים, המדריכים והמטפלים בטיפול בילדים עם בעיות רגשיות חמורות בחינוך הפנימייתי.

מבחר מאמרים של מחברים כמו Fritz Redl, David Wineman, Albert Trieschman ו- Dr. Bruno Bettelheim תורגמו וקובצו באוסף זה כדי להעמידם לרשות הקורא העברי. מחברים אלו היו חלק מדור שצמח בשנות ה-50 וה-60 של המאה ה-20 שטבעו מושגי יסוד ותפיסות עולם שמהווים בסיס לעבודת המוסדות הטיפוליים הכוללניים עד עצם היום הזה. בנוסף צורפו לאוסף מספר מאמרים פרי עטו של יחזקאל (חזי) כהן אשר ניהל את מוסד "הרי ירושלים" במשכנו בירושלים במשך שנים רבות. חזי תרם תרומה מכרעת לגיבוש תפיסת הטיפול הפנימייתי בילדים ובבני-נוער בארץ, במישור המעשי ובמישור התיאורטי כאחד. הספר פורסם לראשונה ב- 2005 והוקדש לחזי לרגל יום הולדתו ה- 70. מאז הודפסה כבר מהדורה שניה והספר נמצא בשימוש נרחב בבתי ספר לחינוך מיוחד, באוניברסיטאות ובמוסדות לטיפול פנימייתי. כמו כן נעזרים בה אנשי מקצוע בכל רחבי ישראל.

 

לרכישה און ליין